FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ FATİH’İ ANLATTI

İstanbul bir kez daha fethedildi  

FATİH SULTAN MEHMET ANADOLU LİSESİ FATİH’İ ANLATTI Güncel

Haber Merkezi

Bartın Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi tarafından Tarihte İz Bırakanlar Projesi kapsamında Fatih Sultan Mehmet'i anma programı düzenledi. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programda öğrenciler Fatih Sultan Mehmet’i anlatırken İstanbul’un fethini de canlandırdılar.

Bartın Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi tarafından Tarihte İz Bırakanlar Projesi kapsamında Fatih Sultan Mehmet'i anma programı düzenledi. Kültür Merkezinde gerçekleştirilen programa AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, İl Kültür ve Turizm Müdürü Fuat Dursun, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, öğretmenler öğrenciler katıldı. Programda İstanbul’un fethi ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatı ile ilgili filmler gösterildi. Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinin Fatih’i anlatan şiir ve metinleri sunumlarının ardından, öğrenciler, İstanbul’un fethini de canlandırdılar.

TUNÇ ÖĞRENCİLERİ TEBRİK ETTİ

Yılmaz Tunç, programın sonunda Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi öğrencilerinin başarılı sunumlarından dolayı tebrik etti. Tunç, “Çağ açıp çağ kapatan, Peygamber Efendimizin “İstanbul mutlaka fethedilecektir, O’nu fetheden kumandan ne güzel kumandandır, O’nu fetheden ordu ne güzel ordudur” hadisine mazhar olan Fatih Sultan Mehmet,  Amasra’yı fethi sırasında da Amasra için “Çeşmi Cihan” demiştir.  Peygamberimizin methine mazhar olan bir padişahın Amasra’yı methettiğini, böyle bir değerli memlekete sahip olmanın bilinci içerisinde olmak gerekiyor” dedi.

Tunç, Fatih Sultan Mehmet Anadolu Lisesi’ne yeni bina yapımına da başladıklarını kısa süre içerisinde binayı tamamlayarak, modern bir eğitim yuvasını daha Bartın’a kazandırmış olacaklarını sözlerine ekledi.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam