Davut Fırıncıoğlu caddesi esnafından iftar

Gelenek bu yıl da devam etti

Davut Fırıncıoğlu caddesi esnafından iftar Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın’da Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde geçtiğimiz yıllarda esnaflar tarafından başlatılan iftar geleneği sürdürülüyor. Uzun yıllardır her Ramazan ayında onlarca esnafı ve yüzlerce vatandaşı bir araya getiren iftar programı bu yılda geniş katılımla gerçekleşti.

Bartın’da Kemerköprü Mahallesi Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nde geçtiğimiz yıllarda esnaflar tarafından başlatılan iftar geleneği sürdürülüyor. Uzun yıllardır her Ramazan ayında onlarca esnafı ve yüzlerce vatandaşı bir araya getiren iftar programı bu yılda geniş katılımla gerçekleşti. İftar programı için sabah saatlerinde başlayan hazırlıklar kapsamında Davut Fırıncıoğlu Caddesi’nin bir bölümüne masalar kuruldu. İftar saatine kadar süren hazırlıklarda esnaf ve çalışanlar masaların kurulması ve yiyeceklerin hazırlanıp servis edilmesine yardımcı oldular. Onlarca esnafın yanı sıra yüzlerce vatandaşında katıldığı iftar programı caddede renkli görüntüler oluşturdu. İftara katılanlar arasında Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti Bartın İl Başkan Yardımcıları Murat Yıldırım ve Mustafa Zengin’de yer aldı.

“GELENEĞİ UZUN YILLAR SÜRDÜRMEK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ”

İftar vaktinde akşam ezanının okunmasıyla birlikte yüzlerce kişi dualar eşliğinde oruçlarını açtılar. Uzun yıllardır devam eden iftar geleneğini yaşatmak istediklerini belirten esnaflar, “Esnaf arkadaşlarımızla 11 ayın sultanı Ramazan ayı vesilesi ile aynı sofralarda bir araya gelme imkanı buluyoruz. İftar programımıza esnaf arkadaşlarımızın yanı sıra vatandaşlarımızda katılıyorlar. İftar programlarımızda oldukça güzel bir  tablo oluşuyor. Bu güzel tablonun oluşmasında emeği ve katkısı olan tüm arkadaşlarımıza ve davetimize katılarak sofralarımızı onurlandıran tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. İnşallah bu gelenek önümüzdeki yıllarda da sürecek. Biz bu geleneği çok daha uzun yıllar sürdürmek için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam