Belediye iftarların startını verdi

Basın tam kadro katıldı

Belediye iftarların startını verdi Güncel

Nurdan Eroğlu

Her Ramazan Bartın’daki meslek odalarına, sivil toplum kuruluşlarına, vatandaşlara ve öğrencilere iftar veren Bartın Belediyesi, bu Ramazan gerçekleştireceği iftar programlarının startını verdi. Belediye  Sosyal Tesislerinde düzenlenen ilk iftara, basın mensupları, Belediye Meclis Üyeleri ve belediye çalışanları katılırken Belediye 11 akşam boyunca iftar verecek.

Her Ramazan Bartın’daki meslek odalarına, sivil toplum kuruluşlarına, vatandaşlara ve öğrencilere iftar veren Bartın Belediyesi, bu Ramazan gerçekleştireceği iftar programlarının startını verdi. Belediye  Sosyal Tesislerinde düzenlenen ilk iftara Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın ve Başkan Yardımcıları başta olmak üzere basın mensupları, Belediye Meclis Üyeleri ve belediye çalışanları katıldı. dualar eşliğinde açılan orucun ardından Başkan Akın, yaptığı konuşmada artık geleneksel hale getirilen iftar programlarının bu Ramazan 11 akşam boyunca devam edeceğini söyledi.

AİLELERE GIDA VE İFTARLIK YARDIMI

Bu Ramazan’dan aşevinin 360 aileye evlerine kadar iftar ve sahur yemeği götürdüğünü dile getiren Akın, aynı zamanda 3 bin aileye de gıda yardımı yaptıklarını kaydetti. Akın,  “Her yıl düzenlediğimiz geleneksel hale getirilen iftar programlarımızın bugün ilkini gerçekleştiriyoruz. Programımıza hoş geldiniz. 11 akşam devam edecek inşallah. İlk programımızda Belediye Meclis Üyelerimizi, belediye personelimizi ve basın mensuplarımızı ağırlıyoruz. Tabii siz burada iftar açarken dışarı bahçemizde de 400’e yakın üniversiteli arkadaşımız iftar açıyor. Bu yıl 360 aileye 1400 kişinin yemeklerini evlerine bırakıyoruz. Yine 3 bin kişiye de gıda yardımı yapıyoruz” dedi.

“RAMAZAN AYI BEREKET AYI”   

Ramazan ayının bereket ayı olduğunu vurgulayan Cemal Akın, “Yardımları ihtiyaç sahiplerini ulaştırıyoruz. Bu bir Ramazan ayı bereket. Bu bereket hepimizin üzerine olsun. Belediye Meclisi arkadaşlarımıza ve personelimize teşekkür ediyorum. Yapılan hizmetlerde tüm arkadaşlarımızın emeği var. Bu emeklerinizden dolayı Allah hepinizden razı olsun. Programımıza katılan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm vatandaşlarımıza hayırlı Ramazanlar diliyorum” şeklinde konuştu.

30 AYRI NOKTADA ÇALIŞMA

Cemal Akın, iftar sonrasında basın mensuplarıyla da bir süre çay içip sohbet etti. Belediye projeleriyle ilgili kısa bilgi veren Akın, şuanda şehir merkezinde aynı anda 30 ayrı noktada çalışma yürüttüklerini bir kez daha vurguladı. Bunun Bartın Belediye için çok önemli bir olay olduğunu ifade eden Akın, eleştiriye de açık olduklarını ancak vatandaşlardan çalışmalar sürece sabır ve anlayış beklediklerini söyledi. Akın, “Yapılan bir şeyin güzelliği bittikten sonra ortaya çıkar. Bunun için bitmeden bir şey söylemek doğru değil” dedi.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam