Yalçınkaya’dan şehitlerimiz için taziye mesajı

“Acımız tarifsiz”

Yalçınkaya’dan şehitlerimiz için taziye mesajı Güncel

Nevin Özbakan

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopter kazasıyla ilgili taziye mesajı yayınladı. Mesajında 13 askerimizin şehit olduğunu ifade eden Yalçınkaya, “Üst üste gelen şehit haberleri yüreğimizi dağlamaktadır. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadele hedefinden asla taviz vermeyecek, kararlı mücadelesini sürdürecektir” dedi.

CHP Bartın Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Üyesi Rıza Yalçınkaya, Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesinden kalkan ve yüksek gerilim hattına takılarak düşen helikopter kazasıyla ilgili taziye mesajı yayınladı. Mesajında 13 askerimizin şehit olduğunu ifade eden Yalçınkaya, “31 Mayıs 2017 Çarşamba günü, Şırnak/Şenoba Tugay Komutanlığından kalkış yapan helikopterin düşmesi neticesinde 13 askerimiz şehit olmuştur.

Bölgede bölücü terör örgütüne yönelik operasyonları yöneten 23’üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı olmak üzere değişik rütbelerden subaylarımızın da aralarında yer aldığı kayıplarımızın acısını milletimizle birlikte derinden yaşıyoruz. Acımız tarifsizdir” dedi.

“YÜREĞİMİZ DAĞLANDI”

Aynı gün, Diyarbakır’da teröristlere yönelik yürütülen operasyonda da 3 askerin şehit olduğunu ve 2 askerin de yaralandığını söyleyen Yalçınkaya, “Aynı gün, Diyarbakır’da teröristlere yönelik yürütülen operasyonda da 3 askerimiz şehit olmuş, 2 askerimiz de yaralanmıştır. Üst üste gelen şehit haberleri yüreğimizi dağlamaktadır. Ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti Devleti terörle mücadele hedefinden asla taviz vermeyecek, kararlı mücadelesini sürdürecektir. Hepimizi derin bir acıya boğan bu elim olaylarda, şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Şehitlerimizin kederli aileleri, yakınları ve silah arkadaşları ile birlikte tüm vatandaşlarımıza sabır ve başsağlığı diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

                                                                             

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam