“Çalışmaları büyük titizlik içerisinde devam ettiriyoruz”

Çalışmaları yerinde inceledi

“Çalışmaları büyük titizlik içerisinde devam ettiriyoruz” Güncel

Haber merkezi

Belediye Başkanı Cemal Akın, yapım çalışmaları devam eden Kent Tarihi Müzesi ve Hükümet Caddesi çevre düzenleme çalışmalarını inceledi.

İlk olarak Hükümet Caddesi’nde ki çevre düzenleme çalışmalarını inceleyen Başkan Cemal Akın Park ve Bahçeler Müdürü Meltem Cemaloğlu ve teknik personelden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Daha sonra ise Kent Tarihi Müzesi’nde incelemelerde bulunan Başkan Akın, konu ile ilgili açıklamasında çalışmaları büyük titizlik içerisinde yürüttüklerini söyledi.

Akın” Şuanda binanın iç ve dış restorasyonu ile ilgili çalışmalar sorunsuz şekilde ilerliyor. Dış cephe taşlarının derz çalışmalarına başlandı. Ayrıca eski pencerelerin sökümü gerçekleştirildi. Bu çalışmaların yanı sıra sözlü tarih çalışmaları için röportajlar yapılıyor. Bina içerisinde elektrik bağlantıları ile ilgili çalışmalarda devam ediyor. Müzemiz de Bartın’ın sosyo-kültürel tarihi de olmak üzere 3 bin yıllık tarihi sergilenecek.   Yapısıyla, içeriğiyle, teknolojisiyle ülkemizin sayılı müzelerinden birisi olmasını hedefliyoruz.  Bu sebepten ötürü de çalışmaları büyük titizlik içerisinde devam ettiriyoruz.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam