Kaynarca projesi start alıyor

Bugün temeli atılıyor

Kaynarca projesi start alıyor Güncel

Nevin Özbakan

Bartın Belediyesi, şehir merkezinde bir dev projenin startını daha verecek. İl Jandarma Komutanlığının altındaki 20 bin metrekarelik alana yapılacak ve içinde buz pateni pistinden basketbol sahalarına kaykay pistinden seyir tepesine kadar birçok alan bulunacak olan Kaynarca Projesi’nin temeli bugün atılıyor.

Bartın Belediyesi, şehir merkezinde bir dev projenin startını daha verecek. İl Jandarma Komutanlığının altındaki 20 bin metrekarelik alana yapılacak ve içinde buz pateni pistinden basketbol sahalarına kaykay pistinden seyir tepesine kadar birçok alan bulunacak olan Kaynarca Projesi’nin temeli bugün atılacak. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın temel atma törenini bizzat gerçekleştirilecek. Akın projeyle ilgili daha önce “Bu gibi alanlara Bartın’ımızın daha çok ihtiyacı var. Biz bu ihtiyacı görüyoruz. Kaynarca’da İl Jandarma Komutanlığı’nın altında 20 bin metrekarelik bir alanımız var. Şuanda o bölgede alt yapı çalışmalarını yapıyoruz. Orada bir mini halı saha, voleybol sahası, basketbol sahası, küçük golf sahası, kapalı buz pateni pisti, kaykay platformu, kafeteryalar, yürüyüş alanları, bisiklet yolu, bir seyir tepesi, kamelyaların bulunacağı bir alan meydana getireceğiz. Bu çalışmanın şuanda projeleri bitmek üzere” demişti.

2. PROJE 25 BİN METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULACAK

Aynı bölgede 25 bin metrekarelik bir alanda daha çalışma gerçekleştireceklerini ifade eden Cemal Akın, “Önümüzdeki yıl bir sıkıntı olmazsa aynı bölgede bir ormanlık alanımız var. Orası da 25 bin metrekare.  Ailelerin çocuklarıyla orada günlük vaktini geçirebileceği bir alan yapıyoruz. İçinde macera parkları, fırın, güvenlik, yürüyüş alanları, küçük bir gölet, 20 metre yüksekliğinde bir seyir tepesi olacak. Bütün Bartın ayaklarınızın altında olacak. Bartın’a bu projeler çok yakışacaktır. İmam Hatip Ortaokulu’nun ilerisinde bir park yapıyoruz. Bu çalışmada 2-3 yıla kadar bitecek ve faaliyete geçireceğiz. Her alana bir şey yapmamız gerekiyor” şeklinde konuşmuştu.

 

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam