Sipahiler Köyü’ne Yeni Camii Yapılacak

Tunç, temeli attı

Sipahiler Köyü’ne Yeni Camii Yapılacak Güncel

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın merkeze bağlı Sipahiler Köyü’ne yapılacak olan caminin temelini attı. Tunç törende “Sipahiler köyünde inşa edilecek olan Yeni Camii de Sipahilerimize ayrı bir güzellik katacak. burayı daha değerli kılacaktır” dedi. 

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın merkeze bağlı Sipahiler Köyü’ne yapılacak olan caminin temelini attı. Temel atma törenine İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, İl Müftüsü Mahmut Gündüz ve vatandaşlar katıldı.  Kur’an-ı Kerim tilaveti başlayan temel atma töreninde Müftü Gündüz camilerin İslam beldelerinin tapu senedi olduğunu belirterek, “Bu güzel eseri Sipahiler köyüne kazandırmak isteyenlerden Allah razı olsun.  Gereken desteği biz de vereceğiz” dedi.

TUNÇ: “BAŞLAMAK BİTİRMENİN YARISIDIR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ta törende yaptığı konuşmada, “Mübarek bir günde Ramazan ayının başlangıcında hayırlı bir işin de başlangıcındayız. Sipahiler Camiinin temelini atıyoruz. Allah hayırlı eylesin. Bu camiinin yapımında katkısı olacak herkesten Allah razı olsun. Camilerimiz bizim medeniyetimizin sembolleridir. Sipahiler köyünde inşa edilecek olan Yeni Camii de Sipahilerimize ayrı bir güzellik katacak. burayı daha değerli kılacaktır.  Başlamak bitirmenin yarısıdır. İnşaatı başlayan hiçbir caminin bu güne kadar yarım kaldığını hatırlamıyorum. Sipahiler camiinin de projelendirmesinde emeği geçen başta Dernek Başkanımız, köy muhtarımız ve dernek yönetimi olmak üzere herkese teşekkür ediyorum. Bizler de her zaman onların destekçisi olacağız” dedi.

AYNI ANDA 520 KİŞİ İBADET EDEBİLECEK

Konuşmaların ardından kurban kesildi ve dualarla ilk beton Yılmaz Tunç, Müftü Mahmut Gündüz, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve davetliler tarafından döküldü. Köy Muhtarı Ahmet Erkenci ile Hasan Kayserili ve arkadaşları tarafından 2016 yılı Kasım ayında kurulan Sipahiler Köyü Yeni Cami Yapma Yaşatma ve Yardımlaşma Derneği öncülüğünde proje çalışmalarına başlanılan Sipahiler Yeni Camii’nde aynı anda 520 kişinin ibadet edebilecek.  Zemin katında da yaklaşık 200 kişilik sosyal etkinliklerin gerçekleştirilebileceği sosyal yaşam alanı yer alacak. Caminin büyük kubbe âleminin yerden yüksekliği yaklaşık 19 metre ve çift minareli ve minare âlemlerinin yerden yüksekliği ise yaklaşık 40 metre olacak.


 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam