Başkan Yılmaz’dan Gündüz’e teşekkür plaketi

Gündüz: “yapılan camilerimizle bizzat ilgileniyorum”

Başkan Yılmaz’dan Gündüz’e teşekkür plaketi Güncel

Nurdan Eroğlu

Miraç Camii Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Yılmaz, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ü makamında ziyaret etti. ziyarette başkan Yılmaz Tuna Mahallesi 216. Cadde’de Camii eksikliğinin giderilmesi amacıyla Bartın Belediyesi, Bartın İl Müftülüğü, müteahhit firmalar ve vatandaşların yardımıyla projelendirilerek yapım çalışmaları 2 yılda tamamlanan Miraç Camii’nin yapımına vermiş olduğu destekten dolayı Müftü Gündüz’e teşekkür plaketi taktim etti.

Miraç Camii Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Yılmaz, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz’ü makamında ziyaret etti. ziyarette başkan Yılmaz Tuna Mahallesi 216. Cadde’de Camii eksikliğinin giderilmesi amacıyla Bartın Belediyesi, Bartın İl Müftülüğü, müteahhit firmalar ve vatandaşların yardımıyla projelendirilerek yapım çalışmaları 2 yılda tamamlanan Miraç Camii’nin yapımına vermiş olduğu destekten dolayı Müftü Gündüz’e teşekkür plaketi taktim etti.  Yılmaz; “Mahalle halkı olarak 2015 yılında cami projesi üzerine sürekli istişare içerisindeyken belediyeye ve Müftülüğümüze müracaatların ardından bu arsayı bir hayırsever abimiz cami yapılması şartıyla belediyeye bağışladı. Biz de hemen 15-20 kişi bir dernek kurarak tabiri caizse o yıllarda cami yapılması için kolları sıvadık. Bu mekan 1018 metrekare olan bu alanın 200 metrekaresi cami, bahçe olarak kullanılıyor. Bu caminin yapımında sizlerin büyük destekleri oldu. Çok teşekkür ediyoruz” dedi.

GÜNDÜZ: “MİRAÇ CAMİİ ÇOK GÜZEL OLDU”

Teşekkür plaketi için Başkan Yılmaz’a teşekkür eden Mahmut Gündüz ise “Miraç Camii çok güzel oldu. Bartın’a geldiğimden beri dillendiriyorum. Birisi büyük bir merkez camii. Bu konuda büyük bir mesafe alındı. Yazısı Ankara’ya yazıldı. Olumlu bir şekilde döneceğini düşünüyorum. İkincisi de yeni kurulan mahallelere de neden cami, yapılamıyor diyordum. Bazı serzenişlerde bulunmuştum. Miraç Camii de bunlardan birisidir. Bu yapılan camilerimizle bizzat ilgileniyorum. Bu camiye de peyce bir katkımız oldu. Tabii belediyemizin ve hayırseverlerin de çok katkısı oldu. Allah hayırları olan tüm vatandaşlarımızın yaptığı hayırlarını kabul eylesin” şeklinde konuştu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam