17-18 yılın en iyi takımı

Bartınspor’da atılım üstüne atılım

17-18 yılın en iyi takımı Spor

Nurdan Eroğlu

Bartınspor Kulübü Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, takımın gelecek sezon planlarını ve projelerini açıkladı. Taraftara sevindirecek projeler hazırlandığını ifade eden Oktay, Ramazan Bayramı’ndan sonra takımın top başı yapacağını söyledi. Herkesin takıma güvenmesini ve destek vermesini isteyen Oktay, “Bölgesel Amatör Ligi’nin en iyi takımını kurduk. Belki de 17 – 18 yılın en iyi takımını kuruyoruz” dedi.

Bartınspor Yönetimi, Nife Cafe’de toplantı gerçekleştirdi. Kulüp Başkanı Mehmet Bulut önderliğinde yapılan toplantıya; Kulüp Başkan Yardımcısı Kenan Dursun, Mali İşlerden Sorumlu Orhan Ölçek, Genel Kaptan Aykut Oktay Ulu, Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Futbol Şube Sorumlusu Ünal Akpürçek, Kurumsal İşler Sorumlusu  Yasemin Dora Kurtkaya, Mali İşler Komitesi Üyesi Yılmaz Akdeniz, Alt Yapı Sorumlusu Emrah Şenkal, Transfer Komitesi Yüksel Özkan, Tesis Sorumlusu Hüseyin Çalıkoğlu ve Futbol Şube Sorumlusu Yusuf Gören katıldı.  Bartınspor için nelerin yapılabileceği, vatandaşın Bartınspor’dan beklentileri ve sıkıntıları konuşulduğu toplantıda önemli kararlar alındı.

ÖNÜMÜZDEKİ SEZON BİLET FİYATLARINDA İNDİRİM OLACAK

Toplantı sonrası Kulübün Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay değerlendirmelerde bulundu. Toplantıda alınan kararları kamuoyuyla paylaşan Oktay, önümüzde sezon bilet fiyatlarında indirim olacağının müjdesini verirken, bu yıl Halk Kombinesi Uygulamasına önem verdiklerini kaydetti. Şehit ailelerine ve gazilere maçların ücretsiz olduğunu ifade eden Oktay, sezon açılışında da taraftarlara ücretsiz hediyeler dağıtılacağını söyledi. Ramazan Bayramı’ndan sonra takımın top başı yapacağını kaydeden Oktay, açıklamalarında şunları söyledi:

OKTAY:  “TRANSFERLERİMİZE ÇOK ÖNEM VERİYORUZ”

“2017 -2018 Futbol Sezonu öncesinde kadromuzu kurmaya devam ediyoruz. Şu ana kadar 16 futbolcumuz ile sözleşme imzaladık. Öncelikle Kulüp Başkanımıza, Transfer Komitesine ve yönetim Kurulumuzdaki arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Yoğun mesai harcıyorlar. Bartınspor formasını en iyi şekilde temsil edecek futbolcular oluşturmaya çalışıyorlar. Daha önce söylediğimiz gibi, transferlerde bir takım kraterlerimiz var. Transferlerimize çok önem veriyoruz.  Olumsuzluklardan zarar görmemek adına ciddi adımlar atıyoruz. Amacımız Bartın’ı ve Bartınspor’u en iyi şekilde temsil edecek olan futbolcuları bir araya getirmeye çalışıyoruz.

 “TOP BAŞI BAYRAMDAN SONRA”

Takımın başına antrenör Hasan Basri Kara’yı getirdik. Yardımcı antrenör görüşmelerimiz de devam ediyor. Onları da tamamladıktan sonra belirlenen kadromuz ilk etapta 23 kişiden oluşacak. Forvet hattını tamamladık. Her ihtimale karşı bir forvet takviyesi daha yapacağız.  Çünkü geçen sene en büyük problemlerinden bir tanesi ileri uçtu. Yani gol bölgelerinde yaşanan sıkıntılardı. Ayrıca sağ bek, sol bek ve ön libero ile birlikte 23 kişilik kadroyu tamamlayacağız.  Ramazan Bayramından sonrada top başı yapmayı düşünüyoruz.

 “ALTYAPIDAN 2 FUTBOLCU ALINACAK”

Hepinizin desteğini bekliyoruz. Takıma iyi yönde ne kadar pozitif yönde enerji verirseniz takımda havasını biran önce yakalamış olur. Ayrıca alt yapıdan futbolcularımızı hocalarımızın takdirine sunacağız. 2 tane kontenjanımız var. İlk etapta 5 veya 6 oyuncumuzu hocanın değerlendirmesine vereceğiz. 5 veya 6 futbolcumuzdan 2 tanesi mutlaka kadromuzda olacak. Takımızda bulunan Barış Arat ve transfer edeceğimiz üçüncü kalecide Bartınlı olacak. Zamanında ben de ‘Neden Bartınspor’da Bartınlı futbolcular oynamıyor’ diye eleştirmiştim. Bu sene gördük ki Bartınlı olup dışarda mücadeleden arkadaşlarımız var. Onların bu yılki planlamalarında Bartın’da oynamak yok. Bunu da altını çizerek sizlere söylemek istiyorum. Her Bartınlı futbolcunun Bartınspor’da oynamasını isteriz ama onların da kendilerine göre planlamaları var. O yüzden de o planlamanın dışına çıkamıyorlar. Önümüzdeki yıllar takımızın daha iyi yerlere geleceğine inanıyoruz. Belki daha değişik projelerde yer alırlar. Onlara kötü gözlere bakmıyoruz onlar Bartın’ın evlatları oynadıkları takımlarında da başarılar diliyoruz.    

“SEYİRCİ SAYISINI ARTIRMA ODAKLI BİR TAKIM PROJELERİMİZ VAR”

Cuma günü yapılan yönetim kurulu toplantımızda, tüm kentin neler beklentilerini ve sorunlarını masaya yatırdık. Bu yıl seyirci sayısını artırma odaklı bir takım projelerimiz var. Kombine projemiz var. Yakında ne kadar maç yapacağımız belli olduktan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile anlaşıldıktan sonra kombinelerimizi satışa çıkartacağız. Geçen yıla göre bilet fiyatlarında indirim olacak. Taraftarlarımız geçen yıl bilet fiyatları pahalı bulunmuştu. Bizler de onlardan gelen talepler doğrultusunda değerlendirme yaptık ve bilet fiyatlarımızı düşürüyoruz.

 “O ALGIYI ORTADAN KALDIRMAMIZ GEREKİYOR”

Yönetimde olmadığımız için dışardan zaman zaman ben de eleştirmiştim. Protokol tribünü göze batıyor. ‘Protokoldekiler para ödemiyor. Biz bilet parası veriyoruz onlar vermiyor’ şeklinde eleştiriler söz konusuydu. Bu konu ile ilgili yapılan değerlendirmelerde, bizim Bartınspor’un yönetimi 22 kişiden oluşuyor. Bu 22 kişiden sadece 10 kişiye protokolden yer veriliyor. Bunu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü yapıyor. Stadın ön tarafındaki protokol dediğimiz koltukların bulunduğu bölüm Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne ait. O bölümü onlar belirliyor. Yani bizim tasarrufumuzda değil. A Protokolü uygulanıyor.  Onun için de o algıyı ortadan kaldırmamız gerekiyor.

“HALK KOMBİNESİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR”

Protokol tribünü ile basın tribünü arasında kalan bölümde de kombinelerimiz olacak. Kombineleri ikiye ayırıyoruz. Profesyonel takımlarda olduğu gibi 1. Kademe, 2 Kademe gibi stadın seyirci kapasitesine göre yükseliyor. Bizim 400 kişilik bir kombine yerimiz var.  Protokol bölümünün üst kısmında da bir bölüm var. Burası halk kombinesine göre biraz daha pahalı. Her isteyen buradan da kombine alabilir. Herkesin bütçesine göre kombine biletlerimizin fiyatlarını belirliyoruz. Ama özellikle Halk Kombinesi diye bir uygulamamız var. Geçen sene uygulanmaya konmuş ama iyi bir reklamı yapılmamış. Halk Kombinesinden bin tane satmak istiyoruz. Bu yılki hedefimiz bin tane kombine olarak belirledik. Tabi inşallah 2 bin satarız. Tribünlerimizi doldurmak istiyoruz. Bununla ilgilide bilet fiyatlarımızı ona göre ayarlıyoruz. Herkesin gelebileceği makul fiyatlarda olacak.

 ŞEHİT AİLELERİNE VE GAZİLERE ÜCRETSİZ!

Bunun dışında zaten engelli kardeşimizin saha içine alıyoruz. Onların geçişleri ücretsiz. Biz ayrıca şehit ailelerinden ve gazilerimizden ücret alınmayacak. Bu yıl öyle bir uygulamaya gidiyoruz. Tribündeki seyirci kapasitesini artırma adına yapılan projelerden bir tanesi de çocukların ve bayanların tribünlere gelmesini sağlamak.

 “BAL LİGİNİN EN İYİ TAKIMI”

Çok iyi bir takım kurduk. Bu takım çok başarılı olacak. Biz buna inandık sizin de inanmanızı istiyoruz. Allah nasip ederse bu takım profesyonel lige çıkacak. Hedefi olmayan bir takım kurmadık. Bunu herkes bilsin. Transferlerimize bir bakın. Gerçekten Bölgesel Amatör Ligi’nin en iyi takımını kurduk. Belki de 17 – 18 yılın en iyi takımını kuruyoruz. Bundan sonraki iş artık hocanın ve teknik ekibinin işi. Takımı ne kadar iyi hazırlarsa o kadar iyi olacak. Motivasyon kısmına da seyirci lazım. Biz herkesi takıma destek olmaya çağırıyoruz.

 AÇILIŞA ÖZEL ÜCRETSİZ HEDİYELER!

Promosyon ürünleri ile ilgili de açılışta ücretsiz hediyeler dağıtacağız. Açılışta takımın şapkaları, atkıları, kadınlarımıza flor ve çocuklarımıza da balon dağıtacağız. Bunların hepsini ücretsiz dağıtacağız. Bundan sonrada çeşitli projelerimiz olacak. Bartınspor’a destek olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.”

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam