Ulus’ta ilk sokak sergisi açıldı

15 dalda eserler sergilendi

Ulus’ta ilk sokak sergisi açıldı Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın’ın Ulus İlçesi’nde Ulus Kaymakamlığı, Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği, Mustafa Baştan Kültür, Sanat, Eğitim, Gençlik ve Derneği tarafından Küre Dağları Milli Parkı sponsorluğunda ortaklaşa ilk kez Ulus Sokak Sergisi düzenlendi.

Bartın’ın Ulus İlçesi’nde Ulus Kaymakamlığı, Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği, Mustafa Baştan Kültür, Sanat, Eğitim, Gençlik ve Derneği tarafından Küre Dağları Milli Parkı sponsorluğunda ortaklaşa ilk kez Ulus Sokak Sergisi düzenlendi. Ulus ilçesindeki Cumhuriyet alanında gerçekleştirilen etkinliğe Ulus Kaymakamı Recep Hasar, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, Bartın Orman İşletme Müdürü Selahattin Yanık, Ulus İlçe Jandarma Karakol Komutanı Üsteğmen Berker Dongul, Ulus İlçe Emniyet Müdürü Adem Şahin, Mustafa Baştan Kültür, Sanat, Eğitim, Gençlik ve Derneği Başkan Yardımcısı Selvi Yanık, Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Başkanı Satı Lütfi Okçu, dernek üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

15 DALDA ESER SERGİLENDİ

Ulus ilçesinde ilk kez gerçekleştirilen ve geleneksel hale getirilmek istenilen sergide Filografi Sanatı Mustafa Baştan, Mis Sabun Selvi Yanık, Cam Altı ve Kâtı Sanatı Korhan Konmuş, Kağıt Rölyef Şükran Öz, Naht Ahmet Güldür, yağlı boya Merve Ünal Elbir, koza ve telkırma Gül Önce, örgü sepet Işıl Bakla maket gemi ve ev Kemal Altıntel, hat sanatı Hüseyin Yaman ve Hobi İşleri Merve Abar’a ait eserler sergilendi. Sergi ile ilgili bilgiler veren Mustafa Baştan Kültür, Sanat, Eğitim, Gençlik ve Derneği Başkan Yardımcısı Selvi Yanık; “Ulus ilçemizde ne yazık ki çok fazla faaliyetler olmuyor. Biz de bu etkinlikle ilçemizi canlandıralım istedik. Bu yüzden sergi açmak istedik. Sergimizde 15 dalda ürün bulunuyor. İlk kez bu ilçemizde böyle bir etkinlik yapılıyor. Bu sergimizi geleneksel hale getirmek istiyoruz. Türkiye’nin birçok ilinden de davet ediliyoruz. İnşallah birçok ilde de sergi açacağız. Bu sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Destek verenlere de şükranlarımı sunuyorum” dedi.

OKÇU: “ÇOK MUTLUYUZ”

Ulus ve Köylerine Hizmet Derneği Başkanı Satı Lütfi Okçu ise sergi ile ilgili açıklamasında; “Mustafa Baştan Kültür Sanat Eğitim, Gençlik ve Spor Derneğimiz, Küre Dağları Milli Park Müdürlüğümüz ve Ulus ve Köylerine Hizmet Derneğiyle birlikte bu yıl ilk kez Ulus'ta sokak sergisi düzenledik. Açılışımızı da davetlilerin katılımıyla gerçekleştirdik” dedi. Halkın ve öğrencilerimizin ilgisi yoğun Okçu; “Sergimizde Mustafa Baştan filografi sanatı, Selvi Yanık mis sabun, Korhan Konmuş cam altı sanatı, Şükran Öz kağıt rölyaf, Ahmet Güldür naht, Merve Elbir yağlı boya, Gül Önce koza ve tel kırma, Gülten Güngör fotoğraf, Işık Ballı örgü sepet, Kemal Altınel maket ev ve gemi, Hüseyin Yaman hat sanatı ve Merve Abar hobi işlerinden oluşan örnekler bulunuyor. Halkın ve öğrencilerimizin ilgisi yoğun. Bundan dolayı çok mutluyuz. Sergimize ilgi gösteren ve katılan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

HASAR: “EMEĞİ GEÇENLERİ KUTLUYORUM”

Serginin açılışına katılan Ulus Kaymakamı Recep Hasar, etkinlikle ilgili “Bu tür önemli eserlerin ilçemizde sergileniyor olması bizleri mutlu etti. Çok önemli eserler. Emeği geçenleri kutluyorum. Tebrik ediyorum. Ulus’umuzda böyle güzel bir sergiyi açtığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu. Bu etkinlikle kafamızı biraz toparlama fırsatı bulduk Geçirdiği trafik kazası ile ilgili ise Hasar; “Bir trafik kazası geçirmiştim. Bu etkinlikle kafamızı biraz toparlama fırsatı bulduk. Çok teşekkür ediyorum. Hocalarımıza, dernek başkanlarımıza ve diğer ilgili arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten güzel oldu. Şahsen ben memnun kaldım. Ulus ve Bartın’da böylesine cevherlerin olması bizleri mutlu ediyor. Çok teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam