Devlet Hastanesi’nde bahar temizliği

Hastane sil baştan

Devlet Hastanesi’nde bahar temizliği Güncel

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nde bahar temizliği başladı. Bartın Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü tarafından yapılan protokol kapsamında şuanda Bartın Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Binası, klinikler ve acil serviste boya badana işleri yapılıyor. İş kapsamında ise 26 bin 832 metrekare iç cephe alanı boyanacak.

Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nde bahar temizliği başladı. Bartın Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü tarafından yapılan protokol kapsamında şuanda Bartın Devlet Hastanesi, Göğüs Hastalıkları Binası, klinikler ve acil serviste boya badana işleri yapılıyor.  Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Bartın Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Bartın Kapalı Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü ile 9 Mayıs 2017 tarihinde yapılan protokol ile İş Yurdu Müdürlüğü inşaat iş kolu tarafından hasta başvurularının nispeten az olduğu yaz ayları içinde ana bina ve göğüs hastalıkları binasındaki mevcut kliniklerimizde ve Acil servisimizde boya badana çalışmaları 24 Nisan 2017 tarihinde başlamıştır. Yapılan protokol gereği 90 iş gününde tamamlanması planlanan çalışmalarda günlük 15 kişinin katılımıyla toplamda 26 bin 832 metrekare iç cephe alanının boya badanası yapılacaktır” dedi.

“HASTA MEMNUNİYETİNE OLUMLU KATKI SAĞLAYACAK”

Hasta sayısında ciddi artışlar meydana geldiğini ifade eden Açıkgöz, “Daha önce Kadın Doğum Ve Çocuk Hastalıkları hizmet binasında başlayan boya-badana, tadilat ve yenileme çalışmaları Devlet Hastanesi ana binada hızla devam etmektedir. Bilindiği üzere geçmiş yıllara göre hasta sayımızda ciddi artışlar meydana gelmiş bazı günler 5 binin üzerinde müracaatlar gerçekleşmiştir. Sağlık hizmetlerinin vazgeçilmez bir parçası olan otelcilik hizmetleri kapsamında fiziksel alanların hijyen ve konforu en önemli önceliklerimizden olup, yapılan çalışmalarla servisler ve birimler tek tek gözden geçirilerek yoğun kullanımdan dolayı yıpranan hastanemizde daha hijyenik bir görüntü sağlanacak olup, hasta memnuniyetine olumlu katkı sağlayacaktır” şeklinde konuştu.

“ÖNCELİK HASTA VE ÇALIŞAN MEMNUNİYETİ”

Hastane hizmet kalitesinin sürekli arttırma yönünde oluşan beklenti nedeniyle mevcut alanlarda tekrar onarım ve yenileme yapılması zorunluluğu oluştuğunu dile getiren Açıkgöz son olarak “En son 2014 yılında hastanemizde kapsamlı bir tadilat ve onarım çalışması yapılmıştır. Bu süreç içerisinde hasta sayısında yüzde 100 artışla beraber hastanemizdeki hizmet sunduğumuz alanlarda yenileme ve hastanemiz hizmet kalitesinin sürekli arttırma yönünde oluşan beklenti nedeni ile mevcut alanların tekrar onarım ve yenileme yapılması sonucunu doğurmuştur. Yapılan tüm çalışmalarda öncelik hasta ve çalışan memnuniyetidir. Bundan sonra yapılan çalışmalarda da bu öncelik her zaman göz önünde bulundurulacaktır” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam