Üniversitede Öğretmenim Şenliği

Geleceğin öğretmenleri buluştu

Üniversitede Öğretmenim Şenliği Güncel

Haber Merkezi

 Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ndeki 5 bölümden bu yıl mezun olacak 210 öğrenci için Öğretmenim Şenliği düzenlendi.

Bartın Üniversitesi Bilim, Kültür-Sanat ve Spor Şenlikleri kapsamın Eğitim Fakültesi tarafından Öğretmenim Şenliği gerçekleştirildi. Fakülte bünyesindeki Fen Bilgisi Öğretmenliği, İlköğretim Matematik Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği Bölümlerinden mezun olacak 210 öğrenci için gerçekleştirilen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Etkinliğin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Semerci “Öğretmenler çocuklara, gençlere rehberlik edip, düşüncelerine yön vererek yaşama hazırlayan kişilerdir. Özveriyle işlerini yapan öğretmen, çevresine güven verir, inanç aşılar ve etrafını aydınlatır. Yaptığımız mesleği sadece bir iş olarak değil, sevgi ve gönül mesleği olarak görmemiz gerekmektedir” dedi.  

ORATORYO, VİDEO, DİNLETİ, OYUNLAR…

Öğretmenim şenlikleri kapsamında Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sevan Nart yönetiminde Ben Öğretmen Olmak İstiyorum adlı oratoryo ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Öğretim Görevlisi Reha Sarıkaya idaresinde Okul Bahçesinde Bir Teneffüs Arası adlı gösteri de sergilendi. Eğitim Fakültesi son sınıf öğrencilerinin birer konuşma yaparak düşüncelerini aktardıkları etkinlikteler kapsamında oynanan oyunlarda ise öğrenciler doyasıya eğlendi. 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam