Kenan Dursun vilayetler hizmet birliğinin encümenine seçildi

Bartın ilk kez temsil edilecek

Kenan Dursun vilayetler hizmet birliğinin encümenine seçildi Güncel

Haber Merkezi


51 ilin valilerinin ve İl Özel İdarelerinin üyesi olduğu Vilayetler Hizmet Birliğinin Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı toplantıda Birlik Encümen Üyeliği seçimleri de gerçekleştirildi. Seçimde kullanılan 86 oyun 73’ünü alan Bartın, ilk kez Vilayetler Hizmet Birliği’nde temsil edilecek. Birlikte Bartın’ı ise İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun temsil edecek.

51 ilin valilerinin ve İl Özel İdarelerinin üyesi olduğu Vilayetler Hizmet Birliğinin Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katıldı. Vilayetler Hizmet Birliğine bağlı bulunan İl Özel İdarelerine sağlık, tarım, turizm, eğitim gibi birçok alanda yatırım avantajı sunan Birliğin genel kurul toplantısı öncesinde aday çokluğu nedeniyle AK Parti Genel Merkezinde bir toplantı yapılmıştı.  Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya başkanlığında yapılan toplantının sonunda Vilayetler Hizmet Birliğinde  Erzincan, Bartın ve Bilecik illerinin temsil edilmesi noktasında uzlaşmaya varıldı.

ERZİNCAN, BARTIN VE BİLECİK TEMSİL EDİLECEK

Ankara Gölbaşında bulunan Vilayetler Hizmet Birliğinin tesislerinde yapılan 44. Olağan Genel Kurul Toplantısına 15 madde görüşülmeden önce İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir  konuşma yaptı. Bakan Soylu konuşmasında, Vilayetler Hizmet Birliğinin önemli çalışmaları olduğunu vurgulayarak, ülke gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. 15 maddenin görüşülerek, karara bağlandığı genel kurulda Birlik Encümen seçimlerinde 86 üye oy kullandı. 73 oy alan Birlik Encümenine Erzincan, Bartın ve Bilecik seçildi.

DURSUN: “BARTIN’IN TERCİH EDİLMESİ BİZLERİ ONURLANDIRDI”

Genel kurul öncesinde AK Parti Genel Merkezinde yapılan toplantı da alınan kararın sandığa da yansıdığını ifade eden İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun, “AK Parti Genel Merkezimizde yapılan toplantı da sağlanan uzlaşı sandığa da yansıdı. dolayısıyla bu 3 il 1 yıl süreyle Vilayetler Hizmet Birliği Encümen Üyeliği görevini yürütecek.  Vilayetler Hizmet Birliğinin Başkanlığını İçişleri Bakanı Müsteşarı Muhterem İnce yapıyor. Birlik Encümen üyeliklerine 3 İl Genel Meclisi Başkanı’nın yanı sıra 3 vali seçilerek toplam 6 kişiden oluşuyor. Birlik Encümeni illere yapılacak sağlık, tarım, turizm, eğitim yatırımları için önemli rol oynuyor. 6 birlik Encümen Üyesi arasına Bartın İl Genel Meclisi Başkanı olarak görev yapacak olmak ilimiz ve şahsım için büyük bir onur vesilesi olacaktır. Seçilmiş olduğum bu görevin sorumluluğunu bugünden hissediyorum. AK Parti iktidarı döneminde Bartın son 10 yılda Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç'un da gayretiyle çok önemli yatırımlara sahne oldu.  Şimdi ilimiz ve bölgemiz için daha büyük gayretle çalışmaya devam edeceğiz. Yapılan seçimle almış olduğu görev vesilesiyle 51 ili kapsayan hizmetlere imza atacak olmanın da heyecanını yaşıyorum. Bundan sonraki süreçte Bartın’ımızda yatırımların artması ve hızlanması artık daha da kolay olacaktır. Bartın’ı ve bizleri bu görevlere layık gören başta AK Partimizin üst düzey yöneticilerine ve Birlik üyelerine teşekkürlerimi sunarım” dedi.


 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam