Kosgeb ve müsiad’ın düzenlediği kursta mutlu son 

53 girişimci sertifikasını aldı

Kosgeb ve müsiad’ın düzenlediği kursta mutlu son  Güncel

Nurdan Eroğlu

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Bartın İl Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Bartın Şubesi arasında imzalanan protokol ile açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu sona erdi. Kursu başarıyla tamamlayan 53 girişimci adayı sertifikalarını düzenlenen törenle aldı. KOSGEB İl Müdürü Abdurrahman Usta törende 2017’nin 4 aylık döneminde sadece girişimcilik desteği olarak 800 bin TL’nin üzerinde  destek ödemesi yaptıklarını söyledi. 

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Bartın İl Müdürlüğü ile Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği(MÜSİAD) Bartın Şubesi işbirliğinde gerçekleştirilen protokolle açılan Uygulamalı Girişimcilik Kursu sona erdi. 32 saatlik kursu başarıyla tamamlayan 53 kursiyere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. KOSGEB İl Müdürlüğü’nde düzenlenen törene  KOSGEB  İl Müdürü Abdurrahman Usta, MÜSİAD Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Aksoy, Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Aldatmaz, Turhan Kalaycı ve kursiyerler katıldı. 

4 AYDA 800 BİN TL DESTEK

KOSGEB  İl Müdürü Abdurrahman Usta törende yaptığı konuşmada son 2 yılda girişimci adaylarının ve verilen desteklerin önemli oranda artış gösterdiğini belirterek bu artışın devamlılığını sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Usta “Geçtiğimiz dönemde MÜSİAD ile yapmış olduğumuz işbirliği kapsamında eğitimlerini tamamlayan girişimci adaylarımıza inşallah sertifikalarını vereceğiz. Şimdiden girişimci adaylarımıza hayırlı olmasın diliyorum. Girişimcilik anlamında Bartın’da son iki yılda iyi bir ivme yakalamış bulunmaktayız. Geçtiğimiz 2015 yılı içerisinde bütün yıl boyunca 675 Bin TL destek veren bir kurum iken bugün  4 aylık dönemde sadece girişimcilik desteği olarak 800 Bin TL’nin üzerinde bir destek ödemesi yaptık 2017 yılında. Aşağı yukarı 62 işletmeye bu destek tutarını ödedik. 2016 yılında yine keza bir önceki yıla göre aşağı yukarı girişimcilik desteklerinden faydalanan işletme sayılarını dört katına çıkardık” dedi.

“SÜRDÜRÜLEBİLİR OLMASINI ÖNEMSİYORUZ”

Kurslarla girişimci sayılarının arttığını kaydeden Usta şöyle devam etti: 

“Tabi bu rakamların artmasında en önemli nedenlerinden biri de bu girişimcilik eğitimlerinin artmasıdır. Bu kapsamda bu eğitimi tamamlayan kursiyerlerimizin girişimci sayılarımızın artmasına buna katkı sağlayan MÜSİAD İl Temsilciliğine ve yönetimine de teşekkür ediyorum. Bu eğitim sayılarını ne kadar arttırırsak bu eğitimler dolayısıyla işletme sahibi olan girişimcilerimizin de sayısı o kadar artıyor. Girişimcilerimizin artmasından ziyade sürdürülebilir olmasını da biz önemsiyoruz. İnşallah sürdürülebilir ve uzun vadede ayakta kalabilecek olan işletmeler kurulur.
 
“40’IN ÜZERİNDE İSTİHDAM SAĞLAYAN İŞLETMEMİZ VAR”

Son bir 2 yıl içerisinde kurulmuş işletmelerimizden 40’ın üzerinde istihdam sağlayan işletmelerimiz var. Biz bunlardan çok büyük bir mutluluk duyuyoruz. Yine istihdam anlamında 20,30 civarında kişi çalıştıran ciddi manada işletme, girişimcilerimiz var. Kosgeb desteğiyle kurulmuş olan. Bizim amacımız bu girişimcilerin ve işletmelerin sayısını artırmak ve son zamanlarda Cumhurbaşkanımızın da başlattığı istihdam seferberliği kapsamında olabilecek maksimum desteği sağlamak. Ben tekrar hepinize hayırlı olsun diyorum inşallah sürdürülebilir güzel işletmeler kurarsınız açılışlarında da böyle bir araya geliriz. Teşrifinden dolayı da MÜSİAD Başkanı ve yönetimine tekrar teşekkür ediyorum hayırlı olsun diyorum.” 

AKSOY: “ÖNEMLİ OLAN VAZGEÇMEMEK”

MÜSİAD Bartın Şubesi Başkanı Muhammet Aksoy ise  girişimcilikte önemli olanın vazgeçmemek olduğunu ifade ederek “2016 yılında Bartın’da bizim böyle bir imkanımız yoktu. Koordinasyon toplantılarında girişimciliğin desteklenmesi anlamında kararlar alınmıştı. Bizde bu anlamda MÜSİAD olarak KOSGEB’le iş birliği içerisinde kursumuzu planladık. Sağ olsun İl Müdürümüz gerçekten bizlere büyük destek oldu. Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Girişimcilikte önemli olan vazgeçmemektir. Asla vazgeçmeyeceğiz. Vazgeçenler asla kazanamaz. Mücadele edeceğiz. Çalışacağız ve başaracağız. Şimdiden sizlere başarılar diliyorum. Tekrara desteklerinden dolayı KOSGEB İl Müdürümüze teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu. 

SERTİFİKALARINI ALDILAR

Aksoy’un konuşmasının ardından 53 kursiyere sertifikaları Abdurrahman Usta, Muhammet Aksoy, MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri Yusuf Aldatmaz ve Turhan Kalaycı tarafından verildi. Tören sonunda ise kursiyerlerle hatıra fotoğrafı çektirildi. 


 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam