Kamu Şefleri Bartın’a Geldi

Demir, şeflerin talep ve önerilerini açıkladı

Kamu Şefleri Bartın’a Geldi Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Kamu kurumlarında çalışan şeflerin üye olduğu Türkiye Kamu Şefleri Derneği’nin Karadeniz üyeleri Bartın’a geldi. Bartın’ı gezen şefler, buradaki üyelerle de bir araya geldi. düzenlenen basın toplantısında  Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Demir şeflerin talep ve önerilerini dile getirdi.

Kamu kurumlarında çalışan şeflerin üye olduğu Türkiye Kamu Şefleri Derneği’nin Karadeniz üyeleri hafta sonu için Bartın gezisi düzenledi. Bartın’ı gezen şefler, buradaki üyeleriyle de bir araya geldi.  Bartın Öğretmen Evinde düzenlenen basın toplantısında  Türkiye Kamu Şefleri Derneği Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Demir, şeflerin talep ve önerilerini dile getirdi. İlk olarak derneğin amacını açıklayan Demir, “18 Haziran 2013 tarihinde kurulan ve genel merkezi Ankara olan 68 ilde teşkilatlanmasını yapan Kamu Şefleri Derneğinin amacı kamuda çalışan ve 40 bin  civarında şefimizin özlük ve hiyerarşideki yapısının iyileşmesini sağlamak amaçlı kurulmuştur. Yükselme sınavı ile bu makamlara gelen arkadaşlar maalesef göz ardı edilerek hakları verilmemiş olup; derneğimiz üye arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi, yaşam standartlarının refah düzeyine çıkarılması konusunda genel merkez olarak Ankara, taşra il teşkilatlarında gerekli   çalışmaları yapmaktadır” dedi.

MAAŞ YÖNÜNDEN BÜYÜK UÇURUM BULUNMAKTA”

Şeflerin hiyerarşideki yerine göre özlük haklarının verilmesi konusunda illerden gelen raporlar doğrultusunda çalışmalar yaptıklarını kaydeden Demir, şöyle devam etti:

“Bu konuda şeflerimizin hiyerarşideki yerine göre özlük haklarının verilmesi hususunda haksızlıkların giderilmesi hiyerarşideki yerinin tanımın yapılması için sayın yetkililerle gerekli görüşmeler genel merkez düzeyinde illerimizden gelen raporlar doğrultusunda çalışmalarımız devam etmektedir. Kamuda görev yapan şeflerimiz yönetici pozisyonunda olmasına rağmen memur ile arasında ücret dengesizliği ve amiri olan müdürü ile maaş yönünden büyük uçurum bulunmaktadır.

“EŞİT ÜCRET”

Bunların düzeltilmesi ve eşit işe eşit ücret kapsamında 2011 yılında çıkarıl Kanun Hükmünde Kararnamelere aykırı olarak Adalet Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığında çalışan şeflerin özel hizmet tazminat puanı yüzde 117 ve diğer kurumlarda çalışan şeflerin yüzde 67 olduğundan 457 lira gibi bir farka neden olmuştur. Derhal ve ivedilikle bunun düzeltilmesi konusunda sayın hükümetle gerekli görüşmelerimiz devam etmekte ve konunun takibini genel merkez olarak yapılmaktadır. Kamu Şefleri derneğimiz sadece özlük hakları ve maaş konusunda çalışma değil ülke ve milletimiz çalışanlarımız hakkında da proje üretmek olduğunu herkesin bilmesini isteriz. Türkiye genelimde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm sellerimizi derneğimiz çatısı altında birleşmeye ve üye olmaya davet ediyorum.”

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam