Tunç gençlerle doğa yürüyüşü yaptı

Baba toprağını bir kez daha  gezdi

Tunç gençlerle doğa yürüyüşü yaptı Güncel

Haber Merkezi

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Küre Dağları Milli Parkı Ulukaya kanyonu ve şelalesinde düzenlenen doğa yürüyüşüne katılarak, gençlerle birlikte yürüdü.

Bartın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün 15-19 Mayıs Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği doğa yürüyüşü Küre Dağları Milli Parkı Ulukaya kanyonu ve şelalesinde gerçekleştirildi. Doğa yürüyüşüne AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Bartın Gençlik Hizmetleri Müdürü Muammer Kaya, KYK İl Müdürü Zafer Çakan, Gençlik liderleri ve çok sayıda genç katıldı. Yılmaz Tunç, doğa yürüyüşüne katılan gençlerle birlikte Küre Dağları Milli Parkı Ulukaya Ziyaretçi Merkezi önünden Alıçlı köyüne oradan da Ulukaya kanyonuna yürüdüler, kanyon içerisindeki Ulukaya şelalesini gezdikten sonra Ulukaya köyünün içerisinden geçerek Milli Park Ulukaya ziyaretçi merkezine geldiler, burada Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gençlere ikramlar yapıldıktan sonra çeşitli etkinliklerde gençler eğlendiler. 

TUNÇ: “ULUKAYA BENİM DOĞDUĞUM KÖY”

Milletvekili Tunç, etkinliğe katılan gençlere hitaben yaptığı konuşmada; “Ulukaya benim doğduğum, çocukluk ve gençliğimin geçtiği köy. Burada böyle bir etkinlikte sizleri görmekten çok mutluyum. Burası Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde doğa harikası bir yer. Dünya Doğayı Koruma Vakfının dünyadaki 100 sıcak noktasından biri olan Küre Dağları Milli Parkı, aynı zamanda Avrupa’nın 13, Türkiye’nin de tek Panparks üyesi Milli Parkı. Bartın’ımızın sahip olduğu turizm potansiyelinde gelecekte, Milli Park turizmi çok daha önem kazanacak, bizler de Milli Park ile ilgili yatırımlara devam ediyoruz, Ziyaretçi ve tanıtım merkezleri inşa ediyoruz, burada gördüğünüz Milli Park Ziyaretçi Merkezi benim okuduğum ilkokulum, burayı restore ederek, turizme kazandırdık. Bu günkü doğa yürüyüşünü düzenleyen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze, Gençlik Merkezinin çalışanlarına teşekkür ediyor, bu güzel etkinliğe katıldığınız için sizlere de teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam