Tunç’tan üreticilere çilek tadında ziyaret

Bartın’ın vazgeçilmezi Bartın Çileği

Tunç’tan üreticilere çilek tadında ziyaret Güncel

Nevin Özbakan

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun’la birlikte şehir merkezindeki pazaryerinde bulunan ve Bartın çileği satan pazarcıları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, İl Genel Meclisi Başkanı Kenan Dursun ve Memur-Sen Bartın Temsilcisi Mustafa Dağdeviren’le birlikte şehir merkezindeki pazaryerinde bulunan ve Bartın çileği satan pazarcıları ziyaret ederek hayırlı işler diledi.  Tunç, Bartın çileğinin tadı ve kokusuyla eşsiz bir lezzet olduğunu ifade ederek çilek üretiminin arttırılması gerektiğini kaydetti. Başkan Dursun ise “Milletvekilimiz Sayın Yılmaz Tunç ile birlikte kendi bahçelerinde yetiştirdikleri leziz çileklerini aracısız bir şekilde doğrudan sofralarımıza sunan üreticilerimizi satış noktasında ziyaret ederek bol ve bereketli kazançlar diledik” dedi.

Bartın’da bir anlamda yazın habercisi olan Bartın Çileği özelikle sahil kesimlerinde üretiliyor. Kokusu ve lezzetiyle sofralara konulan çileğin kilosu ise şuanda tezgahlarda 7 ile 10 TL arasında satılıyor.

 

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam