Karadeniz Samsun’da buluştu

Bakan Çelik Bartın standında

Karadeniz Samsun’da buluştu Güncel

Haber Merkezi

İlki İzmir’de düzenlenen Yerel Tohum Buluşmasının ikincisi Samsun’da gerçekleştirildi. Karadeniz bölgesinden 18 ilin katıldığı Samsun 2. Yerel Tohum Buluşmasında Bartın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü de yer alarak stant açtı. Stantta Bartın’a ait yerel tohumlar ve yöresel ürünler sergilendi. 

İlki İzmir’de düzenlenen Yerel Tohum Buluşmasının ikincisi Samsun’da gerçekleştirildi. Karadeniz bölgesinden 18 ilin katıldığı Samsun 2. Yerel Tohum Buluşmasına Bartın’dan 85 çiftçiyle birlikte İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Abdulsetter Bayram, İl Müdür Yardımcısı Sadık Kelez, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Emine Sancar, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Merve Şen Kul, Arazi Edindirme Şube Müdürü Oktay Acıbal ile teknik personelimizden Ziraat Mühendisi Cengiz Bostancı, Tekniker Recep Işıkoğlu ve Tekniker Okan Kalafat katıldı.

BAKAN ÇELİK’TEN BARTIN STANDINA İLGİ

Müdürlük etkinlikte stant açarken stantta Bartın’a ait yerel tohumlar ve yöresel ürünler sergilendi. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Bartın standını gezerek stanttaki tohumlar ve yöresel ürünler hakkında bilgi aldı. Çiftçilerle sohbet etti. Müdürü Bayram etkinlikle ilgili olarak Samsun’da düzenlenen 2. Yerel Tohum Buluşmasına katılımımızı destekleyen Sayın Vekilimize, Sayın Valimize, İl Özel İdaresi yetkililerine ve emeği geçen çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam