Bartınspor transfere hızlı başladı

12 futbolcuyla imzalar atıldı

Bartınspor transfere hızlı başladı Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartınspor, yeni sezon hazırlıklarına hızlı başladı. Yönetim, teknik direktör başta olmak üzere 12 futbolcuyu renklerine bağladı. Bulut Düğün Sarayı’nda gerçekleştirilen toplu imza töreninde Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut, 12 futbolcunun transfer ücretinin toplam 700 bin TL civarında olduğunu söyledi.  2015 – 2016 sezonu Bölgesel Amatör Lig 4. Grup mücadele eden Erbaa Spor’u şampiyon yapan tecrübeli teknik adam Hasan Basri Kara’yı takımın başına getiren Bartınspor bu transferlerle Mustafa Ünver, Uğur Yılmaz, Hasan Uğur, Şerif Sevcan, Oğuzhan Genç, Gökhan Hıdır, Ünal Erkeç, Ramazan Taş, Barış Arat, Gökhan Yılmaz, Emre Çağlar ve Ersin Demiral’ı kadrosuna kattı.

Geçtiğimiz ay gerçekleşen Bartınspor Olağan Genel Kurul’da oluşan yeni yönetim çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kulüp Başkanı Mehmet Bulut önderliğindeki yönetim, bir taraftan geleceğe yönelik planlar yaparken, bir yandan da 3. Lige çıkacak kadroyu oluşturmaya çalışıyor. Bu kapsamda Bartınspor yönetimi, teknik direktörle birlikte 12 futbolcuyla anlaşmaya vardı. Bartınspor şimdiden takımın yüzde 70’ini oluştururken Bartın kamuoyuna güven aşıladı. Canla başla çalışan Bartınspor yönetimi ileriki günlerde transfer bombalarına devam edeceğinin mesajını verdi. Bartınspor Kulübü Başkanı Mehmet Bulut,  teknik direktör olmak üzere 12 futbolcuyla resmen anlaştı. Bulut Düğün Sarayı’nda düzenlenen toplu imza törenine; Kulüp Başkanı Mehmet Bulut’un yanı sıra yönetiminden Basın Sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay, Genel Kaptan Aykut Oktay Ulu, Mali İşler Sorumlusu Orhan Ölçek, Kurumsal İşler Sorumlusu Yasemin Dora Kurtkaya, Tesis Sorumlusu Hüseyin Kalaycı, Transfer Komitesi Yüksel Özkan, Alt Yapı Sorumlusu Emrah Şenkal, Futbol Şube Sorumlusu Yusuf Gören ve basın mensupları yer aldı.

Takımın başına Hasan Basri Kara getirildi

Takımın başına 2015 – 2016 sezonu Bölgesel Amatör Lig 4. Grup mücadele eden Erbaa Spor’u şampiyon yapan tecrübeli teknik adam Hasan Basri Kara getirildi. Geçtiğimiz sezonda Türk Metal Kırıkkale Spor’un Teknik Direktörlüğünü yapan Hasan Basri Kara’nın talimatları doğrultusunda yapılan transferde; Mustafa Ünver (Orta saha), Uğur Yılmaz (Forvet arkası), Hasan UĞUR (FORVET), Şerif Sevcan, Oğuzhan Genç, Gökhan Hıdır (Defans), Ünal Erkeç (DEFANS), Ramazan Taş (ORTASAHA), Barış ARAT (DEFANS), Gökhan Yılmaz (Defans), Emre Çağlar (Forvet) ve Ersin Demiral’ı (DEFANS) renklerine bağladı. Transferlerle ilgili kısa bir açıklamada bulunan Kulüp Başkanı Mehmet Bulut, birlik beraberliğin önemini vurgulayarak “İnşallah rabbim bizi bu sene utandırmaz. Hedefimiz yeniden bir yapılanma üç yıllık bir planlama… Bu sene hedefimize ulaşacağız” dedi.

OKTAY, “HALEN İNCELEME YAPTIĞIMIZ FUTBOLCULAR VAR”

Basın sözcüsü Mustafa Ahmet Oktay ise şunları söyledi:

“2017/2018 futbol sezonu öncesinde, Bartınspor için mücadele edecek futbolcularımız ve takımımızı yönetecek hocamız ile anlaşıyoruz. Transfer komitemizin araştırmaları ve raporu sonrasında, hocamız, başkanımız ve yönetim kurulu üyelerimizin araştırmaları sonrasında 12 futbolcu ile anlaşmış bulunuyoruz. Anlaşma yaptığımız 12 futbolcu ve antrenörümüz ile huzurunuzda imzaları atıyoruz. Transferde öne çıkan bazı kriterlerimiz var. Bunlardan sizlere kısaca bahsetmek istiyorum. Bölgesel Amatör Lig’de toplam 26 maç oynayacağız. Transfer yaptığımız futbolcuların tekniği, fiziği, kondisyonu, ortalama oynadığı süreler, sağlık durumları, gol ortalamaları, asist ortalamaları gibi değerlendirmelerimiz oldu. Ayrıca Bartın ve Bartınspor’un menfaatleri doğrultusunda da hareket ettik. Sezon boyunca formamızı terletecek futbolcularımızın kişiliklerini de ortaya koyduk. Transfer komitemizin halen inceleme yaptığı futbolcular var. Ayrıca belirlenen ve görüşme halinde olduğumuz futbolcular da var. Titizlik içinde, en ufak detaylara kadar inceleyerek transferlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bartın ve Bartınspor’un menfaatlerini de her zaman birinci planda tutuyoruz. Sizleri bundan sonraki transferlerimiz bitince de haberdar edeceğiz. Geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam