Bartın’da Türk Dünyası Kültür Günleri Düzenlendi

Türk kültürünü yaşattılar

Bartın’da Türk Dünyası Kültür Günleri Düzenlendi Güncel

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Ülkü Ocakları ve Bartın Belediyesi tarafından Türk Dünyası Kültür Günleri düzenlendi. Karaçay Piknik Alanı’nda gerçekleştirilen Kültür Günlerinde ok talimi, kültürel yemekler, oyun turnuvaları, kültürel danslar  gösterileri yapıldı. Konser verildi.

Bartın Ülkü Ocakları ve Bartın Belediyesi tarafından Türk Dünyası Kültür Günleri düzenlendi. Piknik Alanı’nda  2 gün boyunca gerçekleştirilen Kültür Günlerinde  ok talimi, kültürel yemekler, oyun turnuvaları, kültürel danslar gibi bir çok etkinlikler yapıldı. Ayrıca Kültür Günleri kapsamında  Grup Volkan Konseri gerçekleştirildi.  Açılışa ise Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Kumluca Belediye Başkanı İsmail Can, MHP Bartın İl Başkanı Ercüment Özçelik, Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, İl Kadın Kolları Başkanı Nuran Akmaz, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

AKIN: “GEÇMİŞİMİZİ UNUTMAMAMIZ LAZIM”

Türk Dünyası Kültür Günleriyle ilgili açıklamada bulunan Başkan Cemal Akın,  “Bartın’da Belediyemizle birlikte Bartın Ülke Ocakları’nın yapmış olduğu Türk Günleri Programı kapsamında burada etkinlikler gerçekleştiriliyor. Türk devletinin ve milletinin var oluşuyla ilgili ve bundan sonra da dünyada da başarılı olmasıyla ilgili günlerin başladığı günlerdi. O günü yad etmek amacıyla bugün bütün dünyadaki bütün Türklerin birlik ve beraberliği için yapılan çalışmaların anılacağı bir etkinlikler olacak burada. Gençlerimiz hem eski günleri yad etmek adına oba çadırlarını kurdular hem de daha evvelki giysilerini giydiler. Bizim geçmişimizi unutmamamız lazım, geçmişini unutan millet geleceğine yön veremez. Çünkü bu milleti, Türk milletini tarihten çıkarırsanız tarih yok olur. Türk milleti tarihte bu kadar önemli bir yere sahiptir. 5 bin yıl geriye gidildiğinde bilimsel kitaplar okunduğunda Türk milleti yok, tarih yok. Dünyaya nizam getirmiş, dünyaya huzur getirmiş bir Türk milleti var. İslam’la da birleşmiş ve nihayetinde huzur içerisinde dünyanın yaşamasını sağlamış bir Türk milleti var. İnşallah o günler yeniden gelecek ve Türkler tekrar dünyaya nizam ve huzur getirecekler. Dünyaya hakim olmayan bir Tük milleti olduğunda Ortadoğu’da, Afrika’da yaşananları görüyoruz. Dünyaya nizam getiremiyorlar, savaşlar, katliamlar, ölümler artıyor ve maalesef yaşayan devletlerin de birbirine sevgi, saygısı kalmıyor” dedi.

ÖZGÜROĞLU “TÜRK İSLAM ALEMİNE HİZMET ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Bartın Ülkü Ocakları Başkanı Bünyamin Özgüroğlu ise  Cemal Akın’a katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür ederek, “Cemal başkanımız bizim atamız babamız kendisinden Allah razı olsun. Bize ve Türk gençliğine sahip çıktığından dolayı kendisine çok çok teşekkür ediyorum. İnşallah çok güzel bir etkinlik olacak bundan sonrada her sene yapmayı düşünüyoruz. Allah bize uzun ömür verdiği sürece de Türk İslam alemine hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam