Gençlik Yarın Bir Kez Daha Bayramını Kutlayacak

19 Mayıs kutlamaları valilik önünde

Gençlik Yarın Bir Kez Daha Bayramını Kutlayacak Güncel

 

Nevin Özbakan

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da yarın törenlerle kutlanacak. Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilecek kutlamalar Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak. 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Bartın’da da yarın törenlerle kutlanacak. Bartın Valiliği önünde gerçekleştirilecek kutlamalar Valilik önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak.  Çelenk sunma töreni 10.00’da gerçekleştirilecek. Anıta çelenk sunumunun ardından  saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla ilk tören sona erecek. Akabinde ise saat 10.30’da yine Bartın Valiliği önünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlama programı gerçekleştirilecek.  Program ilk olarak saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlarken akabinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir konuşma gerçekleştirecek. Daha sonra ise serbest kürsü etkinlikleri yapılırken hemen ardından Gençlik Merkezi gönüllü gençleri tarafında şiirler okunacak. Halk oyunları gösterileri ile renklenecek olan tören daha sonra spor gösterileri ile devam edecek.  Programda son olarak ise spor branşlarında, kültürel ve sanatsal faaliyetlerde derece alan gençlere ödüllerinin takdim edilmesi gerçekleştirilecek.  Ayrıca hava şartlarının olumsuz olması durumunda ise programda aynı saatte Ömer Tepesi Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek.  Saat 14.00’da ise etkinlikler kapsamında Köksal Toptan Lisesi’nde Bocce Petank Gençler Turnuvası gerçekleştirilecek.

CUMARTESİ DE ETKİNLİLER DEVAM EDECEK

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında son etkinlik ise doğa yürüyüşü olacak. Bu kapsamda 20 Mayıs Cumartesi günü saat 10.00’da Valilik önünden hareketle Küre Dağları Milli Parkı Ulukaya Şelalesine doğa yürüyüşü gerçekleştirilecek.

 

 

Nevin ÖZBAKAN

Nevin ÖZBAKAN / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam