Tunç’tan adalet sarayı açıklaması

 “İnşaat hızla yükseliyor”

Tunç’tan adalet sarayı açıklaması Siyaset

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmaları başlanan Bartın Adalet Sarayı inşaatının hızla yükseldiğini söyledi.

AK Parti Bartın Milletvekili TBMM Adalet Komisyonu Üyesi Yılmaz Tunç, Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmaları başlanan Bartın Adalet Sarayı inşaatının hızla yükseldiğini söyledi. Tunç, 16 Ağustos 2016 tarihinde yapım ihalesi gerçekleştirilen Bartın Adalet Sarayının ihale sonucunun kesinleşmesinin ardından, Bartın Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmalarının başlandığını Adalet Sarayının 550 gün içerisinde tamamlanacağını, yaklaşık maliyeti 30 milyon 398 bin lira olan Adalet Sarayının 22 milyon liraya ihale edildiğini kaydetti.

İHALE GEÇEN YIL YAPILMIŞTI

Bartın Merkez Adliyesi’nin ilçe adliyesinden kalma binada faaliyet göstermekte olduğunu, bu binanın Bartın için yetersiz kaldığını belirten Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığının yatırım programına aldıkları Adalet Sarayı’nın öncelikle yer tahsisi ile ilgili çalışmaları tamamladıklarını ve ardından proje ihalesinin yapıldığını, proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından da yapım ihalesi sürecinin de bir an önce tamamlanması ve Bartın için önem arz eden projenin hayata geçmesi için Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile yaptıkları muhtelif görüşmelerin ardından Bozdağın talimat verdiğini ve Bartın Adalet Sarayı yapım ihalesinin 16 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirildiğini kaydetti. Tunç,  Merkez Gölbucağı Mahallesinde inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini vurguladı.

BARTIN’A 3.8 MİLYAR TL’LİK YATIRIM

Bartın’a iktidarları döneminde 3.8 milyar lira tutarında kamu yatırımı kazandırdıklarının altını çizen Yılmaz Tunç  ayrıca yatırım programında devam eden yatırım projelerinin tutarının da 4 milyar lira olduğunu söyledi. Bartın’da il merkezinde kamu hizmet binalarının yapımlarını sağladıklarını belirten Tunç, Valilik Hizmet binası, Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Kültür Müdürlüğü Hizmet Binası ve Kültür Merkezi’ni hizmete açtıklarını, Bölge Trafik Denetleme Hizmet Binası, Merkez Öğretmenevi ile SGK Hizmet binasını yapımını bu yıl tamamlayarak hizmet vermeye başladığını, Bartın 112 Acil Çağrı Merkezi binasının inşaat çalışmalarının devam ettiğini, Adalet Sarayının da inşaat çalışmalarına başlattıklarını kaydetti.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam