Dirim’den Engelliler Haftası mesajı

“Farkındalığı arttırmak çok önemli”

Dirim’den Engelliler Haftası mesajı Yaşam

Nurdan Eroğlu

Bartın Valisi Nusret Dirim, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı.  Mesajında son dönemlerde, ülkemizde de engelliler konusunda çok önemli adımlar atıldığını ifade eden Dirim, “Toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırmak büyük önem arz etmektedir” dedi.

Bartın Valisi Nusret Dirim, her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Dirim mesajında, “Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen Engelliler Haftasında  engelli vatandaşlarımızın engeli olmayan insanlar gibi temel hak ve özgürlüklerinin olduğunu, onların da en güzel şekilde yaşama haklarının bulunduğunu bir kez daha tüm insanlığa duyurmak istiyoruz. Hızla değişen ve gelişen dünyamızda son dönemlerde, ülkemizde de engelliler konusunda çok önemli adımlar atılmaktadır. Engelli bireylere yönelik yapılan bu çalışmalar, sadece engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun her kesiminden bireyleri yakından ilgilendirmektedir. Dolayısıyla toplumdaki her bireyin engellilere yönelik farkındalığını arttırmak büyük önem arz etmektedir” dedi.

“BAŞARAMAYACAKLARI HİÇBİR ŞEY YOK”

 Engellilere destek verildiğinde başaramayacakları hiçbir şeyin olmadığını kaydeden Nusret Dirim, “Engelli vatandaşlarımız  desteklenmeleri halinde neler başarabildikleri, çok farklı alanlarda önemli başarılara  imza atması bu konudaki ortak bilinç ve dayanışma duygusunun ve toplumda gittikçe artan uzlaşı ruhunun bir yansımasıdır. Engellilere destek verildiğinde başaramayacakları hiçbir şey yoktur. Engelliler Haftası vesilesiyle tüm engellilerimize sağlık, mutluluk ve engelleri aşma azmi diliyor, engellilerimize fedakâr aileleriyle birlikte sevgilerimi, onlara hassasiyet gösterip hizmet eden kurum ve kuruluşlara da şükranlarımı sunuyorum” ifadelerinde bulundu.

 
 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam