Hıdırellez coşkuyla kutlandı

Gündüz tekne gezisi akşam İlkim Aydın konseri

Hıdırellez coşkuyla kutlandı Güncel

Nurdan Eroğlu

Bartın’da hafta sonu Hıdırellez coşkusu yaşandı. Bartın Irmağında tekne gezintisiyle başlayan Hıdırellez Şenlikleri Genç Gönüllüler Topluluğu Enes Yıldız, Tayfun Nalbant Orkestrası ve İlkim Aydın Konserleri ile sona erdi.  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın şenliklere ailesiyle birlikte katıldı.

Bartın’da hafta sonu Hıdırellez coşkusu yaşandı. Hıdırellez Şenlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikler Bartın Irmağında tekne gezisiyle başladı. Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın şenliklere ailesiyle birlikte katılırken etkinlikte binlerce insan teknelerle Bartın Irmağı’nda gezme fırsatı buldu. Tekne gezisinin ardından ise Bartın Belediyesi personelleri tarafından vatandaşlara etli pilav ikramında bulunuldu. Yoğun katılım altında devam eden Hıdırellez Şenliği halat çekme yarışı, yumurta yarışı ve çuval yarışı ile devam ederken düzenlenen yarışmalarda 7’den 70’e herkes eğlenceli vakit geçirdi.

İLKİM AYDINLA GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER

Etkinlikler  akşamda Genç Gönüllüler Topluluğu Enes Yıldız, Tayfun Nalbant Orkestrası ve İlkim Aydın Konserleriyle sona erdi. Sen Yoksan adlı parçasıyla iyi bir çıkış yakalan Bartınlı Genç Solist İlkim Aydın söylediği şarkılarla etkinlilere katılan binlerce kişi hem coşturdu hem de duygusal anlar yaşattı. Bartınlılar Aydın’ın söylediği şarkılarla gönüllerince eğlenirken İlkim Aydın konserle ilgili “Bartın Belediyesi ile seneler önce İnkumu Kum Zambağı  Festivalinde bir konser daha yapmıştım. O kanser inanılmaz derece güzeldi. Çok kalabalıktı. O konserde olduğu gibi bu konser için de oldukça heyecanlıydım. Konsere çıkmadan önce havanın yağışlı olmasından dolayı biraz tereddütlerimiz oldu. acaba yağmur yağar mı? Konser yağmurdan dolayı nasıl geçecek? Kalabalık olacak mı? Bu gibi endişeler yaşadık. Çok şükür ki endişelerimiz boşa çıktı. Yağmur yağmadı. Hava da gayet güzeldi. Konser kalabalık geçti. İşin aslı bu yoğun ilgi bana da sürpriz oldu. Çok sevindim. Çok kalabalık ve çok eğlenceli bir kitle vardı. Tam bir Hıdırellez coşkusu ile karşılandım. Belediye Başkanımız Sayın Cemal Akın’a ve emeği gecen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.  Kıyafetim lise yıllarından arkadaşım Tekstil Mühendisi Özkan Kalafat tarafından tasarlandı.  Çok özel hazırlandık.  Ve benin için çok özel bir konser oldu. Aldığım tepkilerde gayet olumlu ve güzeldi. Bu güzel tepkiler için de çok teşekkür ediyorum. Beni yalnız bırakmayan herkese bir kez daha sağ olsun, var olsun” değerlendirmesinde bulundu. 

AKIN: “GÜZEL BİR HIDIRELLEZ GÜNÜ YAŞATMAK İSTEDİK”

Belediye Başkanı Cemal Akın da etkinlikle ilgili olarak ” Tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkmak amacıyla geçtiğimiz yıllarda başlatmış olduğumuz Hıdırellez Şenliği’ni bu senede vatandaşlarımızın yoğun katılımı altında gerçekleştirdik. Her yaş kesimine hitap edecek şekilde hazırlamış olduğumuz şenlikte eğlenceli yarışmalar,  oyun parkları, müzik ve bale gösterisi ile vatandaşlarımıza güzel bir Hıdırellez günü yaşatmak istedik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam