Mehmet Bulut yeniden başkan

Kongrede liste tartışması

Mehmet Bulut yeniden başkan Spor

Nurdan Eroğlu

Bartınspor Olağan Genel Kurulu’nda tek liste ile seçime gidilirken mevcut Başkan Mehmet Bulut yeniden Bartınspor Kulübü Başkanlığına seçildi. Kongrede Bartınspor Kulüp Başkanlığına aday olan Candemir Yazıcı’nın listesi ise Bartınspor Kulübü Derneği’ne üyeliğinin bulunmadığı gerekçesiyle kabul edilmezken salonda tartışmalara neden oldu. Tartışmalara son noktayı ise Genel Kurul Divanı koydu.

29 Nisan Cumartesi günü çoğunluğun sağlanamamasından dolayı 6 Mayıs Cumartesi gününe ertelenen Bartınspor Olağan Genel Kurulu’nda mevcut Başkan Mehmet Bulut güven tazeleyerek yeniden kulüp başkanlığına seçildi. TSO konferans salonunda gerçekleştirilen olağan kongre AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, Belediye Başkanı Cemal Akın, AK Parti 22. Dönem Bartın Milletvekili Asım Kulak, İl Genel Meclis Başkanı Kenan Dursun, MHP Bartın Merkez İlçe Başkanı Murat Demir, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Özdemir, ASKF Başkanı Turgut Altınçubuk, Madeni Eşya ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yılmaz Akdeniz, Bartınspor Genel Kurul Üyeleri ve davetlilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Çok sayıda basın mensubunun da takip ettiği Genel Kurul’un Divan Başkanlığını Recep Çömlek, Divan Üyeliklerini ise Taşkı Balta ile Av. Emrah Taşdemir gerçekleştirdiler.

YAZICININ LİSTESİ KABUL EDİLMEDİ

Faaliyet raporları ve gelir gider cetvelinin okunup oylandığı Genel Kurul toplantısında mevcut başkan Mehmet Bulut yeniden aday olurken bir başka başkan adayı Candemir Yazıcı’nın listesi ise Bartınspor Kulübü Derneği’ne üyeliğinin bulunmadığı gerekçesiyle kabul edilmedi. Başkan Adayı Candemir Yazıcı’nın Bartınspor Kulübü Derneği’ne üyeliğinin bulunmadığı gerekçesiyle başkanlık adaylığının ve divana sunduğu listesinin kabul edilmemesi salonda tartışmalara neden oldu. Genel Kurul Divanı tüzük maddelerini açıklayarak tartışmalara son noktayı koydu ve seçime tek liste halinde gidildi.

İŞTE YENİ YÖNETİM!

Genel Kurul Üyelerinin oy kullandığı seçim sonucunda Bartınspor’un yeni Yönetim Kurulu Asil Üyeleri; Mehmet Bulut, Hüseyin Taner çetin, Mehmet mescier, Hüseyin kalaycı, Aykut Oktay ulu, onur aldatmaz, Hüseyin çalıkoğlu, Kenan dursun, Turgut altınçubuk, Ünsal akpürçek, Orhan ölçek, Mustafa Ahmet Oktay, yüksel Özkan, muzaffer yelkenci, murat kalafat, Emrah Şenkal, yılmaz Akdeniz, Seyhan yalçın, emre önder, Yusuf gören, Ekrem arslan ve yasemin dora kurtkaya’dan oluştu. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri ise; Necmi Balık, Yusuf Ziya Aldatmaz, Ali Eyüpustaoğlu, Metin Uça ve Dinçer Çavuşoğlu’ndan oluştu.  Denetleme Kurulu Asil Üyeleri Orhan Tabak, Mustafa Genç, İsmail Kalafat’tan oluşurken Denetleme Kurulu Yedek Üyeleri Yılmaz Şahintürk, Halil Ediz İğci ve Recep Çömlek’ten oluştu. Disiplin Kurulu Asil Üyeleri; Emrah Taşdemir, Burhan Pişkin, Coşkun Altay ve Disiplin Kurulu Yedek üyeleri Ayhan Dönmez, Burak Kirenci ile Erhan Somaklı’dan oluştu. ASKF Asil Üyeleri; Mehmet Bulut, Aykut Oktay Ulu ve Mehmet Somaklı, ASKF Yedek Üyeleri ise Kenan Dursun, Onur Aldatmaz ve Orhan Tabak isimlerinden oluştu.

BULUT: “İŞİMİZİ YARIM BIRAKMAK İSTEMİYORUZ”

Genel Kurulda seçime gidilmeden önce bir konuşma gerçekleştiren Mehmet Bulut, “İlk kongrede söylemiş olduğum birlik, beraberlik, kuvvetli olmak, farklı düşüncelerimizi ve hamasetlerimizi bir tarafa bırakamıyorsak biz bu memlekete yanlış yapıyoruz. Ben Trabzonluyum. Hasbelkader Trabzonlu olarak doğmuşuz  ve Trabzonlu olmaktan da gurur duyuyorum. Yeni oluşturmuş olduğumuz yönetimimiz pırlanta gibi, gönülden. Hepsi Bartın’ın öz evladı. Biraz gönül kırgınlığı içerisinde yine adaylığım söz konusudur. İşimizi yarım bırakmak istemiyoruz. Yalnız bu şehirden şu anlayışı mutlak ve mutlak istirham ediyorum. Bu sadece yönetimimizle alakalı değil. Ortak aklı mutlak ve mutlak bir araya getirmemiz gerekir. Birliği sağlamamız gerekir. Eski futbolcularımız hocalarımız bu işi bilen yöneticilerimiz hizmet verenlere hepsine teşekkür ediyoruz. Ancak hiç kimseyi bu işten kendini uzak tutması sorumluluktan kurtarmıyor. Yani 23-25 kişiden oluşan bir yönetim sadece yönetimin üzerinde bu işin kalmaması gerekliliğini herkesin bilmesi lazım. Bu iş bir sabır işidir. Bu iş bir birlik işidir. Bu iş bir gönül işidir ve özveri işidir. Hepimizi başarıyı seviyoruz. Sadece başarıyı değil başarıyı yakalamak için ortak aklı nasıl birleştiririz demeliyiz ve sorumluluk içerisinde olmalıyız.” Dedi.

AKIN: “BİZİM BU LİGİ ATLAMAMIZ GEREKİYOR”

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’da Bartınspor’un 18 yıldır 3. Lig özlemi çektiğine değinip, “Bartınspor’un 3.Lig’de olmasını isterdik. 3.Lig’de olduğu dönemlerde biz de yönetimlerde bulunduk. O günden bu taraf maalesef yukarıya çıkamadık. BAL Ligi profesyonel ligden daha zor bir lig. Futbolcuları elinizde tutamıyorsunuz. Bırakıp gittiğinde futbolcusuz kalınıyor. Kanunlar gereği futbolcu da alamıyorsunuz. Böyle sıkıntılı bir lig. Bizim bu ligi atlamamız gerekiyor. Atlamamız için de birlik ve beraberlik şart. Daha önceki yıllarda belli noktalara gelindi. Geçen yıl belli sıkıntılar yaşandı. Tabi iyi bir yönetim haricinde maddiyat da geriyor. Biz belediye olarak gereken desteği veriyoruz. Harcanan paranın yarısını karşılıyoruz. Her dönem destek vermeye çalıştık. Bartınspor’a destek vermek görevimiz. Bartınspor’un yanında tüm amatör kulüplere de destek sağlıyoruz. Ancak asıl seyirciyi toplayan futbol alanı. Bizler o niyetlerle de Bartınspor’a elimizden gelen bütün desteği fazlasıyla veriyoruz. Bunun yanında birlik ve beraberlik de şart. Kolay değil. Çok zorlanıyoruz. Zaman deplasmana gitmek bile sıkıntı. Uğraşmak kolay değil. Meşakkatli bir iş. Bu meşakkati hep beraber yüklenmek gerekiyor. İnşallah önümüzdeki yıl bunu başaracağız.” Diye konuştu.

TUNÇ: “FUTBOL BİRAZDA ŞANS OYUNUDUR”

AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’da Bartınspor Olağan Genel Kurulu’nun hayırlı olmasını ve yeni bir başlangıç olmasını dileyerek, “Yeni bir heyecanla Bartınspor’un 3. Lige çıkabilmesi yolunda görüşlerimizi ifade etmiştik ama bu sezon şansız dönem geçirdik. Bartınspor’un 3. LİG özlemi önümüzdeki sezona kaldı. İnşallah bu yeni sezonda bu hedefimizi gerçekleştirmiş oluruz. Tabi futbol bir gayret ve destekleme işidir. Hem parasal boyutu var. Bizim grupta şampiyon olan takım 3. lige çıkamadı. Şampiyon olduk diye 3. Lige çıkacak garantisi de yok. Futbol birazda şans oyunudur. Bu sezon bir şanslık oldu. Yönetimimiz ve Başkanımız çok gayret gösterdiler. İşadamlarımız olsun, esnafımız olsun herkes desteğini verdi. Takımıza destek olan herkese teşekkür ediyorum. Hepimizin Bartınspor’un şampiyon olabileceğine inanmıştık ama olmadı. Herkes elinden gelen gayreti gösterdi. Tabi maddi olarak destek verenlerimiz oldu. Bartın Belediyesi ve işadamlarımızdan sağladığımız destekler oldu. Bu paralar boşa gitti diye düşünülmesin. Sadece yapılaması gereken yapıldı. Aşama aşama elde edilen tecrübelerle başarı yakalanacaktır.” Dedi. 

“HEP BİRLİKTE DESTEK VERME GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ”

Bartın’ın uzun yıllardır 3. Lig özlemi çeken bir şehir olduğuna da değinen Milletvekili Tunç, “Bir şehrin en büyük reklamı şehrin futbol kulübüdür. Polisgücü Bayan Voleybol Takımı 1. ligde oynuyor. Ligden düşmediler, onlarda başarılı. Bartınspor Bölgesel Amatör Lig’de olmasına rağmen daha göz önünde duruyor. Şehrin reklamı futbol kulübü ile daha kolay yapılabiliyor. O Neden Bartınspor’un profesyonel ligde olması hepimizin arzusu. Farklı siyasi düşüncede olan insanlarız ama Bartınspor çatısı altında hep beraber ortak noktada buluşabiliyoruz. Bartınspor’a hep birlikte destek verme gayreti içerisindeyiz. Tabi Bartınspor’a biraz daha fazla destek vermemiz gerekiyor. Ancak Bartınspor’u şehirle birlikte bütünleştirmemiz lazım. Yani sadece belli kişiler üzerinden olmaması lazım. Bazı kişilere fazla yükleniliyor daha fazla destek vermek zorunda kalıyorlar. Biraz daha geniş tabana yayıp, sahiplenmeyi artırmamız lazım. Şehre heyecan getirip, Bartınspor’a daha fazla sahiplenme sağlamalıyız. Bu anlamda yeni seçilecek yönetim tüm bunları değerlendirecektir” şeklinde konuştu.

“TESPİTLER YAPILSIN”

Yeni yönetimin Bartınspor heyecanını bütün şehre nasıl yayılmasının yollarını bulmaları gerektiğinin de altını çizen Tunç, “Bütün bunların çözümleri vardır. Tespitler yapılsın. Önemli olan sorunun tespitinin yapılmasıdır. Bu eksiklikleri elbirliği gidermenin faydası var. Şehrin Bartınspor’un heyecanını duyması lazım. Bartınspor’un maçlarını iple çekmesi lazım. Peki o heyecan var  mı? Şu an için bu heyecan biraz eksildi. Bu heyecanı yeniden oluşturabilir miyiz? Oluşturabiliriz. Bunun gayreti içerisinde olmamız lazım. Suyumuz var, unumuz var, şekerimiz var, sadece helva yapmak kalıyor. İnşallah özlediğimiz 3. Lig heyecanını yeni sezonda karşılarız. Başkanımız Trabzonlu olmasına rağmen içinde Bartınspor sevdası var. Sahip çıkıyor, parasını da harcıyor. Belediye Başkanımız katkısını veriyor. Hepimiz aranması gereken yerleri arayıp katkı sağlamaya çalışıyoruz. Onun için ben yeni sezon heyecanı yakalayacağımızı düşünüyoruz. Hep birlikte yakalamaya varız. Bu heyecan Bartın’da olmalıdır. Bize düşen neyse bundan sonrada yapmaya devam edeceğiz. Hep birlikte, elbirliği ile Bartınspor’umnuzu profesyonel ligde göreceğiz. Ben inanıyorum.  Emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerinde bulundu.

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam