Erdoğan Yuvaya Geri Döndü

Tunç: “Tarihi an!”

Erdoğan Yuvaya Geri Döndü Siyaset

Nurdan Eroğlu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 yıl sonra kurucusu olduğu AK Parti’ye yeniden üye oldu. Parti genel merkezinde düzenlenen üyelik törenine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta katıldı. Sosyal medya hesabından törenle ilgili fotoğraf paylaşan Tunç, paylaştığı fotoğrafa “Tarihi an! Hoş geldiniz Sayın Cumhurbaşkanı. Reisle yola devam” notunu düştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 yıl sonra kurucusu olduğu AK Parti’ye yeniden üye oldu.  Parti Genel Merkezinde düzenlene tören için Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden makam aracıyla  hareket etti. Erdoğan'a, çok sayıda araç konvoyla eşlik etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, TBMM Başkan Vekili Ayşenur Bahçekapılı ve AK Parti genel başkan yardımcıları karşıladı. Erdoğan, parti genel merkezinde üyelik beyannamesini imzalayarak AK Parti'ye üye olurken yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“AYNI ŞEKLİDE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ”

“27 Ağustos 2014 tarihinde milletimiz tarafından cumhurbaşkanlığı görevine seçilmem sebebiyle Anayasa gereği ayrılmak zorunda kaldığım, kurucusu olduğum partime, yuvama, sevdama, aşkıma bugün yeniden dönüyorum. Bize asırlar gibi gelse de tarihi süreklilik içinde denizde damla misali olan 979 günlük ayrılığımızın sona eriyor olması, beni asıl bu bakımdan heyecanlandırıyor. Milletimiz adına öncülüğünü, hizmetkarlığını, bu kutlu yürüyüşü inşallah önümüzdeki dönemde hep birlikte daha güçlü, çok daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz. Buna inancım tam. Gecemizi gündüzümüze katarak ekonomiden altyapıya, güvenlikten adalete kadar her alanda elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık, çalışıyoruz ve çalışacağız. İnşallah bundan sonra da aynı şeklide yolumuza devam edeceğiz. Bu ülkede kesinlikle kim ne derse desin ikinci sınıf vatandaş yoktur, 80 milyonun tamamı birinci sınıf vatandaştır.

“GÜÇLENEN TÜRKİYE'NİN ÖNÜ KESİLMEK İSTENİYOR”

Terör örgütleriyle mücadelenin kararlı ve süratli bir şekilde yürütülmemesi halinde başımıza neler gelebileceğini 15 Temmuz'da hep birlikte gördük. Şimdi bazıları diyor ki 'İşte burada haklı, haksız, şu, bu...' Öyle veya böyle ama bir gerçeği bilelim ki takiyenin bu kadar başarılı yapıldığı bir başka örgüt Türkiye'de yoktur. Onlar kendilerini gayet iyi gizliyorlar ve biz artık kalkıp da 'Şu ne dedi, bu ne dedi?' buna bakamayız. Ülkede bir yargı vardır, hukuk sistemi vardır ve yargı çalışmaktadır. Gereği neyse, bu yapılacaktır. Zaman zaman arkadaşlarıma söylüyorum; 'Önünüze gelip gözyaşı dökenler de olabilir.' Ben şuna inanıyorum, acırsak acınacak hale gelebiliriz. Avrupa'da her türlü destek bunlara (FETÖ) veriliyor, bir de PKK'ya veriliyor. Peki bunlar niye veriliyor? Güçlenen Türkiye'nin önünü kesmek için veriliyor. Eğer benim bir bakanım uçuş izni alamıyor, Avrupa'ya gidemiyorsa bu soruya bizim cevap bulmamız gerekiyor. İşte şimdi de ne diyorlar, 'Peki biz bundan sonra ne yapacağız' diyorlar. Bugüne kadar ne yaptığınız ortada. 'Bundan sonra ne yapacağız' demek ne demek? Bundan sonra yapacağınız bir şey var, nedir o? Bugüne kadar açmadığınız şu fasılları açmaktan başka çareniz yok, açarsanız ne ala, açmadığınız takdirde güle güle.

“YENİLEN PEHLİVAN YENİLGİYE DOYMUYOR”

Yüksek Seçim Kurulu nihai karar mercidir ama Yüksek Seçim Kuruluna gidiyorsun, nihai kararını veriyor, sen onunla tatmin olmuyorsun, 'Anayasa Mahkemesi' diyorsun. O arada Anayasa Mahkemesi bir açıklama yapıyor, oradan da umudunu kesiyorsun. Şimdi de AİHM'e gidiyorsun. Ya AİHM'in böyle bir görevi yok. Görev alanının içerisinde böyle bir şey yok. Bu ülkenin seçimle ilgili iç işlerine karışma yetkisi yok. Yenilen pehlivan yenilgiye doymuyor. 16 Nisan'da demokratik haklarını kullanan 50 milyon vatandaşımızın tamamına şahsım, milletim adına teşekkür ediyorum. Yüzde 51,4 bir AK Parti oyu değildir ama şunu da söyleyeyim, yüzde 48,6 da bir CHP oyu değildir. Onun için kimse kimseyi aldatmasın, önümüzde yerel seçimler var, önümüzde inşallah 2019 Kasımında parlamento ve başkanlık seçimi var. Orada her şey daha net ortaya çıkacaktır."

TUNÇ’TAN “TARİHİ AN” YORUMU

Parti genel merkezinde düzenlenen üyelik törenine AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’ta katıldı. Sosyal medya hesabından törenle ilgili fotoğraf paylaşan Tunç, paylaştığı fotoğrafa “Tarihi an! Hoş geldiniz Sayın Cumhurbaşkanı. Reisle yola devam” notunu düştü. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Manav’da yaptığı paylaşımla “Halkın adamı halkın partisine dönüyor” ifadelerinde bulundu.

 

 

 

 

Nurdan EROĞLU

Nurdan EROĞLU / Editör

Tüm Yazıları

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam