İnkumundaki iş yerlerinin ücreti belli oldu

Bin 600 TL ücret Meclisten geçti

İnkumundaki iş yerlerinin ücreti belli oldu

 

Nurdan Eroğlu

Bartın Belediye Meclisi mayıs ayı toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Meclis mayıs gündemi çerçevesinde 23 maddeyi görüşüp karara bağladı. Bu ayki toplantıda 2016 Mali Yılı Bütçe Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabı görüşen Meclis, İnkumu’nda yapılan 19 adet geçici ahşap ve prefabrik işyerlerinden 2017 yılı için alınacak ücreti ise bin 600 TL olarak belirledi. AK Parti grubu kararda çekimser oy kullandı.

Bartın Belediyesi mayıs ayı meclis toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Cemal Akın başkanlığında toplanan Meclis mayıs gündemi çerçevesinde 23 maddeyi görüşüp karara bağladı. Meclis gündeminin ilk maddesinde 2016 Mali yılı Bütçesi Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabını görüştü. AK Parti Grubu ise 2016 Mali yılı Bütçesi Kesin Hesabı ve Yönetim Dönemi Hesabına ret oyu verirken madde oy çokluğuyla kabul edildi.

19 İŞYERİNİN ÜCRETİ BELİRLENDİ

Gündemin ikinci maddesinde ise İnkumu’nda yapılan 19 adet geçici ahşap ve prefabrik işyerlerinden 2017 yılı için alınacak ücret değerlendirdi. Meclis, bu yıl için iş yerlerinden bin 600 TL alınmasına karar verdi.  AK Parti Grubu belirlenen bu ücret için çekimser oy kullandı. Gündemin 3, 4, 5 ve 6’ncı maddelerindeki imar planı değişikliği talepleri de İmar Komisyonu’na gönderildi.  Gündemin 7’nci maddesinde yer alan Belediye sınırları içinde kalan ve mücavir alan sınırları içinde kalan 419,21 hektarlık alanların tarım dışı kullanılması için kamu yararına kararının alınması talebi de Bakanlığa gönderildi.

21 MADDE İMAR DOSYALARINDAN OLUŞTU

Gündemin diğer maddelerinde yer alan “İmar Komisyonuna havale edilen Karaköy Mahallesindeki 2 arsanın yoldan ihdası talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Orduyeri Mahallesindeki bir arsanın imar planı değişikliği ile bir arsanın özel okul yapmak amaçlı imar planı tadilatı için muvafakat name talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Balamba’daki bir arsanın yoldan ihdası talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Orduyeri Mahallesindeki 2 arsanın yoldan ihdası talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Gölbucağı Mahallesindeki Bartın Belediyesi adına kayıtlı bir taşınmazı satın alma talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Gölbucağı Mahallesindeki bir arsanın yoldan ihdası talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Kabagöz Köyünde hazırlanan eğitim alanı amaçlı nazım imar planı ile ilkokul alanı ve anaokul alanı amaçlı uygulama imar planı onayı talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Karasu Köyünde hazırlanan tarımsal nitelikli tesis amaçlı nazım imar planı ile uygulama imar planı onayı talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Şiremirtabaklar Köyündeki taşınmazlara ilişkin imar planı değişikliği talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Karaköy Mahallesindeki taşınmazlarda imar planı değişikliği talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Aladağ Mahallesindeki arsada imar planı değişikliği talebi, İmar Komisyonuna havale edilen Orduyeri Mahallesindeki mülkiyeti Belediyeye ait olan taşınmazda nazım imar planı ile uygulama imar planında cami yapım amaçlı plan değişikliği talebi” kabul edildi.

 

 

 

 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar
Haber Sistemi: Olay Medya | Reklam